Açıköğretim Adalet
Adalet 1. Yarıyıl Dersleri
Adalet 2. Yarıyıl Dersleri
Adalet 3. Yarıyıl Dersleri
Adalet 4. Yarıyıl Dersleri
Eğitim Setleri
Eğitim Videoları
Haber Tarihi: 05-06-2015

2015 Öğretmen Atamaları Zamanı

2015 Öğretmen Atamaları Zamanı

 

Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak?

Merakla beklenen öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? Öğretmen atama başvurularının ardından gözler Milli Eğitim Bakanlığı’na çevrildi. Hangi bölüme ne kadar kontenjan ayrılacak?

Okulların tatil edilmesini dört gözle bekleyen öğrencilerin yanı sıra yarıyıl tatilini bekleyen binlerce öğretmen adayı var. Binlerce öğretmen atamaları bekliyor. Milli Eğitim Bakanlığı ara tatilde öğretmenlerin il içi ve iller arası özür grubu yer değiştirme atamalarını yapacak.

Bu atamaların ardından, 15 bin öğretmen kadrosuna da ilk atamalar gerçekleştirilecek. Peki 2015 yılına ait ilk öğretmen atamalarında ne kadar kontenjan ayrıldı?Öğretmenlerin merakla beklediği 'Öğretmen atamaları 900 bin öğrencinin yarı yıl tatiline girdiği 23 Ocak- 9 Şubat 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmen 23 Ocak Cuma'dan itibaren yarı yıl tatiline girecek.

Öğretmenlerin en çok merak ettiği konuların başında ise hangi branşa ne kadar kontenjan ayrıldığı konusudur. Milli Eğitim Bakanlığı ise bu konuya
açıklık getirdi.

Bakanlığa göre en fazla kontenjan ayrılan branşlar şu şekilde:

1- TÜRKÇE VE TÜRK DİLİ EDEBİYATI ÖĞRETMENLİĞİ
2- İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ
3- DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENLİĞİ
4- SINIF ÖĞRETMENLİĞİ
5- MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu ise sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan öğretmen atamaları ile ilgili açıklama yaptı. Aydoğdu: "15000 Kadro var; tek gerçek bu. En az 105 alana bu kadroları dağıtmamız gerekiyor." diyerek en az 105 alanda atama yapılacağı bilgisini verdi.

Sınavları Kazandıran Pratik Kpss Eğitim Setlerimiz İçin Tıklayınız...