Açıköğretim Adalet
Adalet 1. Yarıyıl Dersleri
Adalet 2. Yarıyıl Dersleri
Adalet 3. Yarıyıl Dersleri
Adalet 4. Yarıyıl Dersleri
Eğitim Setleri
Eğitim Videoları
Haber Tarihi: 18-12-2015

Atama Bekleyen Engelli Memurlarına Dikkat!

Atama Bekleyen Engelli Memurlarına Dikkat!


2015/2 EKPSS Kura Sonuçları Bugün Açıklanıyor! EKPSS Sonuçları Sorgulama!
Engelli memur adaylarının dikkatine! 2015/2 EKPSS kura sonuçları bugün yapılacak tören ile açıklanacak. 1950 engelli memurun atamasının belirleneceği tören saat 10:00'da başlayacak. Sonuç sorgulama ekranı ve canlı yayın haberimizde.

Atama Bekleyen Engelli Memurlar Dikkat! 2015/2 EKPSS Kura Sonuçları Bugün Açıklanıyor! EKPSS Sonuçları Sorgulama!
 Engelli memur adaylarının dikkatine! 2015/2 EKPSS kura sonuçları bugün yapılacak tören ile açıklanacak. 1950 engelli memurun atamasının belirleneceği tören saat 10:00'da başlayacak. Sonuç sorgulama ekranı ve canlı yayın haberimizde.

2015/2 EKPSS/KURA YERLEŞTİRMELERİNE BAŞVURAN ADAYLARIN DİKKATİNE

Engelli vatandaşlarımızın, EKPSS/Kura sonucu kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirilmeleri için düzenlenen Kura Töreni Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Dr. Sema RAMAZANOĞLU ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU' nun katılımlarıyla 16 Aralık, Çarşamba günü Saat: 10.00 da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Reşat Moralı Toplantı Salonunda gerçekleştirilecektir.

EKPSS Tercih Robotu yayınlandı.EKPSS sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Başvurular 4-11 Aralık 2015 tarihleri arasında internet yoluyla https://ais.osym.gov.tr adresinden yapılacak. 2015 - 2 EKPSS kura - boş kontenjan taban ve tavan puanlara göre euygulama.dpb.gov.tr linkini haberimizde paylaştık. Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca yapılan 2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar tercihlerini 4-11 Aralık 2015 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. ÖSYM internet adresinden (www.osym.gov.tr) tercih gönderme işlemleri 11 Aralık 2015 günü, saat 23.59’da sona erecektir.

Bu amaçla hazırlanan 2015/2 EKPSS/KURA İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzunda, İlköğretim/ortaokul/ilkokul, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadrolar yer almaktadır. Adaylar, 2015/2 EKPSS/KURA ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.2015/2 EKPSS/KURA İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme işlemleri için tercih yapacak adayların bu kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir. Adayların, bu kılavuzda yer alan kadroları tercih edebilmeleri için, 2014-EKPSS’ye girmiş veya 2014-Kura ile yerleştirme için başvuru yapmış olması gerekmektedir. Yerleştirme işlemlerinde, ortaöğretim düzeyi kadrolar için EKPSSP1 puanı, ön lisans düzeyi kadrolar için EKPSS P2 puanı, lisans düzeyi kadrolar için EKPSSP3 puanı ile tercihler kullanılacaktır. İlköğretim/ortaokul/ilkokul düzeyi kadrolar için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 41 inci maddesinde öngörülen hükümler çerçevesinde tercihlere göre kura usulü ile yerleştirme yapılacaktır.

2014-EKPSS puanı veya 2014-Kura başvurusu ile herhangi bir kadroya Merkezimiz tarafından yerleştirilen adaylar (ataması yapılsın veya yapılmasın) bu kılavuzda yer alan kadroları tercih edemezler. Mezun olunan eğitim düzeyi, program/alan/dal ile ilgili nitelik koşulunu karşılamadığınız bir kadroya tercihleriniz arasında yer vermeniz ve yerleştirilmeniz halinde ilgili kurum tarafından atamanızın yapılmayacağını göz önünde bulundurunuz. Mağduriyete uğramamanız için tercihlerinizi internetle ÖSYM’ye göndermeden önce tüm tercihlerinizin durumunuza uygun olduğundan mutlaka emin olunuz.
 

Görüntülü Eğitim Setleri

Online Görüntülü Eğitim Setleri