Açıköğretim Adalet
Adalet 1. Yarıyıl Dersleri
Adalet 2. Yarıyıl Dersleri
Adalet 3. Yarıyıl Dersleri
Adalet 4. Yarıyıl Dersleri
Eğitim Setleri
Eğitim Videoları
Haber Tarihi: 19-09-2014

Özel okul teşvik bursu/devlet desteği için bugün son gün!

Özel okul teşvik bursu/devlet desteği için bugün son gün!


 

MEB, ilk başvuruda boş kalan 70 bin kişilik teşvik hakkı için ikinci başvuru açtı. Bugün Özel okul teşvikleri için ikinci başvurunun son günü.

MEB özel okul teşviki için bugün son gün! Özel okular için devlet desteği almak isteyenlerin bugün son başvuru tarihini kaçrırmaması gerekiyor. Dershanelerin kapatılmasının ardından özel okullarda öğrenim görecek 250 bin öğrenciye verilecek teşvikler için ilk başvurular geçtiğimiz ay alınmış, 180 bine yakın öğrenci teşviklerden yararlanarak özel okullara kayıtlarını yaptırmıştı.

MEB, ilk başvuruda boş kalan 70 bin kişilik teşvik hakkı için ikinci başvuru açarak kamuoyuna duyurmuştu. Özel okul teşvikleri için bugün tamamlanacak ikinci başvuruların ardından, hak kazanan 70 bin öğrenci Cuma günü ilan edilecek. Öğrenciler 20-23 Eylül tarihleri arasında yine e-okul sistemi üzerinden özel okul tercihinde bulunacak ve işlemler 24 Eylül’de sonuçlanacak. Kayıtlar ise 25-30 Eylül'de.

OKUYANLARA YOK

Teşvik programı kapsamında başvurusu kabul edilen öğrencinin velisine eğer öğrenci okul öncesi eğitim kurumuna kayıt olacaksa 2500 TL, ilkokula kaydolacaksa 3000 TL, ortaöğretim kurumlarına kayıt yaptıracaksa 3500 TL ödeme yapılacak. Bir velinin teşvik alabilmesi için çocuğunu ilk kez özel okula kaydettirmesi gerekiyor. Hali hazırda özel okullarda okuyan öğrenciler teşvikten yararlanamıyor. Teşvik verilecek öğrencilerin tespitinde; öğrencinin başarı durumu, ailesinin aylık geliri, öğrenim gören kardeş sayısı gibi faktörler belirleyici olacak.

Eğitim Seti