Açıköğretim Adalet
Adalet 1. Yarıyıl Dersleri
Adalet 2. Yarıyıl Dersleri
Adalet 3. Yarıyıl Dersleri
Adalet 4. Yarıyıl Dersleri
Eğitim Setleri
Eğitim Videoları
İçerik Tarihi: 16-12-2013

AÖF Diploma Düzenleme

AÖF Diploma Düzenleme

 

 

Diplomamı kaybettim. Diplomam yeniden düzenlenebilir mi?

Diplomanın kaybı veya kullanılamaz duruma gelmesi hâlinde, mezunlara daha önce verilen diplomadaki bilgilerin aynen yer alması koşuluyla yeni bir diploma düzenlenir. Bu diplomanın ön yüzünde “İkinci Nüsha (Duplikata)” ibaresi yer alır. “İkinci Nüsha (Duplikata) Diploma”nın da kaybı hâlinde yeniden İkinci Nüsha (Duplikata) Diploma düzenlenmektedir.

“İkinci Nüsha (Duplikata) Diploma” isteyenler, Anadolu Üniversitesi Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünün T.C. Ziraat Bankası Anadolu Üniversitesi Şubesi IBAN TR 070001001900400036895009 numaralı hesabına 80.00 TL tutarındaki ücreti ödeyip bankadan aldıkları dekontun aslını dilekçelerine ekleyerek AÖF bürosuna başvurabilirler. “İkinci Nüsha (Duplikata) Diploma”, başvurudan itibaren en geç 20 gün içerisinde düzenlenmektedir.

“İkinci Nüsha (Duplikata) Diploma” düzenlenebilmesi için ödemeniz gereken tutarın bankaya mektup, posta havalesi, EFT, kargo vb. yolla gönderilmesi hâlinde işlem yapılmaz ve yatırılan tutar iade edilmez.

Kaybolan diplomanın bulunması veya “İkinci Nüsha (Duplikata) Diploma” düzenletilmesinden vazgeçilmesi halinde bankaya yatırılan tutar geri verilmez.
 

 Hukukun Temel Kavramları Seti İçin Tıklayınız..