Açıköğretim Adalet
Adalet 1. Yarıyıl Dersleri
Adalet 2. Yarıyıl Dersleri
Adalet 3. Yarıyıl Dersleri
Adalet 4. Yarıyıl Dersleri
Eğitim Setleri
Eğitim Videoları
İçerik Tarihi: 16-12-2013

AÖF Önlisans Diploması Nasıl Alınır

AÖF Önlisans Diploması Nasıl Alınır

 

 Dört yıllık fakültede okuyorum, önlisans diploması almak istiyorum. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

Öğretim süresi 4 yıl olan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri lisans bölümü öğrencilerinden, ilk dört yarıyılından en az 120 ECTS kredilik ders alarak, başarılı olan, FF, YZ ve DZ notu olmayan, Genel Not Ortalaması en az 2,00 olan ve diğer yükümlülüklerini yerine getirenler, bölümden kaydını sildirmek koşuluyla önlisans diploması alabilirler.

Sınav sonuçlarının açıklandığı tarihten itibaren 10 gün sonra, herhangi bir AÖF bürosuna, "kaydınızın silinerek önlisans diploması düzenlenmesi isteğini açıkça belirten" imzalı, adresli dilekçeniz ve öğrenci kimlik kartınız ile bizzat başvurmanız gerekmektedir.

Başvuru dilekçeniz ve öğrenci kimlik kartınız AÖF bürosunca incelenecek ve uygun bulunması hâlinde önlisans diploması düzenlenmek üzere başvurunuz işleme alınacaktır.

AÖF bürosuna başvurduktan 15 gün sonra hazır olacak diplomanızı, bağlı olduğunuz AÖF bürosundan imza karşılığında alabilirsiniz.

Diplomalar posta ile gönderilmez, mezunların kendisine veya yasal vekiline verilir. Bunun dışında hiç kimseye verilmez.

Hazırlanan önlisans diplomasındaki kimlik bilgilerinin doğruluğunun kontrol edilebilmesi için, diplomanızı teslim alırken kimlik bilgilerinizi gösteren resmî bir belgenin yanınızda bulunması gerekmektedir.
 

 

 

Hukukun Temel Kavramları Seti İçin Tıklayınız..